چگونه بهترین کانال وای فای را پیدا کنیم؟


آیا می دانستید سیگنال های وای فای WiFi دارای کانال های مختلف می باشند؟

با وجود سیل عظیمی از گجت های دیجیتال دارای وای فای که همگی نیاز به اتصال به اینترنت را دارند، ارتباطات پیرامون ما قطعا دارای شلوغی و ازدحام خواهند شد.

برای اینکه این تداخل کانال وای فای در میان دستگاه ها و مودم های مختلف را نداشته باشید، بهترین گزینه انتخاب کم استفاده ترین کانال پیرامون محیط شما می باشد. پس با انتخاب بهترین کانال وای فای کیفیت و قدرت بیشتری در سرعت اینترنت را به همراه خواهید داشت.

بسته به محیطی که از شبکه وای فای خود استفاده می کنید، با پیدا کردن کانال های خلوت و یا حتی بدون استفاده، بهترین کانال را برای افزایش بازدهی انتخاب کنید.

کانال های وای فای چگونه کار می کنند؟

چگونه بهترین کانال وای فای را پیدا کنیم؟1

اول از همه شما باید بدانید که از چه باندی استفاده می کنید.در اکثر دستگاه های وای فای دو باند وجود دارند: ۵GHz یا ۲.۴GHz.

اگر شما از ۲.۴GHz استفاده می کنید شما فقط ۱۱ کانال وای فای در اختیار دارید.به عنوان مثال اگر شما از کانال ۳ استفاده کرده باشید ،کانال وای فای شما بر روی کانال های ۱ تا ۵ هم پوشانی خواهد کرد.

انتخاب بهترین کانال وای فای

چگونه بهترین کانال وای فای را پیدا کنیم؟2

یکی از ترفند های انتخاب بهترین کانال WiFi، انتخاب کانال های است که کمترین هم پوشانی رو با یکدیگر دارند. یکی از توصیه های خوب انتخاب کانال وای فای ۱ ، ۶ ، ۱۱ می باشد.

(توصیه تجربی می باشد)

برای مشاهده کانال های وای فای شما می توانید با استفاده از دانلود نرم افزار های نظیر Acrylic Wi-Fi از آمار کانال های محیطی و انتخاب بهترین اطلاع کسب کنید. نرم افزار های متعدد دیگر در ویندوز و اندروید نیز وجود دارند که شما را از قدرت سیگنال و کانال وای فای مطلع می کند.

در آخر شما می بایست وارد تنظیمات مودم خود شده و از قسمت تنظیمات WiFi نسبت به تغییر کانال وای فای خود اقدام کنید. همان طور که می دانید مدل های مختلف مودم وجود دارند که در شکل زیر برای شما امکان تغییر در مودم تی پی لینک را انتخاب کرده ایم.

با ما در وب سایت FaraTips جهت ارائه بهترین آموزش ها و ترفند ها همراه باشید.

چگونه بهترین کانال وای فای را پیدا کنیم؟3

بیشتر بخوانید:

تفاوت وای‌ فای ۲.۴ و ۵ گیگاهرتز چیست؟

سه روش اشتراک گذاری اینترنت موبایل روی لپ تاپ

فیسبوک توییتر واتس اپ
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.