مزایای استفاده از AMP


تکنولوژی AMP و یا Accelerated Mobile Pages یکی از جدیدترین تکنولوژی های نمایش صفحات وب بر روی موبایل ها است که با هدف نمایش صفحه وب با سرعت بالا، نهایت تجربه کاربری را برای کاربر در موبایل به ارمغان می آورد.

در این مقاله ما درباره AMP و مزایای AMP صحبت می کنیم. بدیهی است که یک از فاکتور های تاثیر گدار در رتبه بندی نمایش گوگل در نسخه موبایل وب سایت ها استفاده از AMP می باشد.

افزایش ترافیک و رتبه گوگل

افزایش ترافیک و رتبه بندی گوگل

یکی از بهترین راه های که صاحبان وب سایت می توانند برای افزایش ترافیک وب سایت خود اعمال کنند، ارائه بهترین تجربه کاربری می باشد. از این رو AMP بر روی نمایش محتوا به روش سریع و سبک تمرکز دارد.

AMP با استفاده  از استانداردهای نمایش بهینه وب، کمک شایانی را در لود شدن صفحات می کند. در نتیجه باعث می شود کاربران زمان زیادی را هنگام خواندن مطالب بگذرانند.

زمان لود شدن صفحه یک از قوی ترین ارکان SEO به شمار می آید. از این رو گوگل در نمایش صفحات اولویت بالاتری را به صفحه دارای AMP قائل می شود.

طی تحقیق به عمل آمده در وب سایتی مانند Time of India بعد از استفاده تکنولوژی AMP، افزایش ۳ برابری لود شدن وب سایت را به همراه داشته است.

این در حالی است که نتیجه حیرت انگیز ۶ برابر شدن ترافیک وب سایت را به همراه داشته است!

کاهش Bounce Rate و افزایش بازدید صفحات

کاهش Bounce Rate و افزایش بازدید صفحات

افزایش سرعت باز شدن صفحات یکی از دلایل ماندگاری بازدید کننده در صفحه وب شما می باشد. این امر به خاطر تجربه کاربری بالا در باز شدن سریع صفحات در AMP می باشد.

(باز شدن مقاله در نسخه AMP)

طی تحقیق به عمل آمده توسط گوگل : “۵۳ درصد از بازدید کنندگان در موبایل از ادامه بازدید وب سایتی که سرعت لود آن بیشتر از ۳ ثانیه باشد، منصرف می شوند!”

برای مثال وب سایتی مانند Renovation Brands بوسیله استفاده از AMP و افزایش لود صفحات، کاهش ۳۰ درصدی را در bounce rate مشاهده کرده است.

همچنین افزایش بازدید تا ۲۴ درصد یکی از نکات بارز استفاده از AMP بشمار می آید.

پتانسیل افزایش بازدید تبلیغات

پتانسیل افزایش بازدید تبلیغات

در تکنولوژی AMP فایل های HTML در یک روش بهینه شده برای نمایش بنر ها و تصاویر تهیه می شوند. این بدین معناست که صاحبان وب سایت ها می توانند به افزایش بهره بری در نرخ نمایش تبلیغات را در صفحات AMP فکر کنند.

برای مثال وب سایتی نظیر Daily Mail یک نمونه موفق از کسب درآمد بالا استفاده از AMP را تجربه کرده است.از این رو افزایش ۶ برابری درآمد در زمان استفاده از AMP بوجود آمده است.

افزایش CTR در هنگام نمایش گوگل

افزایش CTR در هنگام نمایش گوگل

در اکثر موارد کاربران بعد از یک جستجو در گوگل و تجربه سرعت بالا به این نتیجه می رسند که از وب سایت های AMP بیشتر استفاده کنند.

این ترقیب کردن کاربر برای کلیک بر روی یک لینک AMP افزایش کلیک خور شدن را برای وب سایت شما به ارمغان می آورد.

انگیزه لمس کردن لینک های AMP در حالی است که حس ویژه بودن محتوا را برای کاربر القا می کند.

نتیجه یک وب سایت موفق دیگر وب سایت Wired است که افزایش ۲۵ درصدی کلیک خور بودن لینک ها را در زمان بهره برداری از AMP داشته است.

کلام آخر

همان طور که در این مقاله گفته شد جهش رشد بازدید و ترافیک نمایش محتوای وب سایت شما مادامی که از تکنولوژی AMP استفاده می کنید رو به افزایش است.

پشتیبانی خوب و دسترسی سریع آن توسط گوگل باعث شده است که مرور صفحات وب در موبایل رشد بالاتری را نسبت به گذشته داشته باشد.

بنابراین پیشنهاد می شود که هر چه سریعتر وب سایت خود را به تکنولوژی AMP مجهز کنید و از مزایای شگفت انگیز آن بهره مند شوید.

با ما در وب سایت FaraTips همراه باشید.

فیسبوک توییتر واتس اپ
 

2 دیدگاه در “مزایای استفاده از AMP

ممنون از پست جذابتون

سلام
خواهش میکنم
موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.