راه های مراقبت از چشم هنگام کار با موبایل


همانطور که می دانید تماشای صفحه نمایش های کوچک مانند موبایل برای ساعات طولانی موجب خستگی و خشکی چشم ها خواهد شد و در بلند مدت موجب بروز صدمات جبران ناپذیری به چشم می شود.

درست است که در عصر تکنولوژی تصور زندگی بدون تلفن های هوشمند غیر ممکن باشد اما آیا شما حاضرید که چشم های خود را فدای کار کردن با موبایل کنید؟

در مقاله پیش رو با برخی از راهکار های کم کردن ریسک صدمه زدن به چشم رو به رو می شوید.

قانون ۲۰/۲۰/۲۰ را رعایت کنید

راههای مراقبت از چشم هنگام کار کردن با موبایل 2

طی تحقیق به عمل آمده برای ریلکس کردن و کاهش خستگی هنگام کار با صفحه نمایش موبایل یا لپ تاپ رعایت کردن قانون ۲۰ ۲۰ ۲۰ برای کم کردن آثار مخرب تماشای صفحه نمایش می تواند مفید واقع شود.

در واقع در قانون ۲۰ ۲۰ ۲۰ شما می بایست به ازای هر ۲۰ دقیقه تماشای صفحه نمایش خود به مدت ۲۰ ثانیه به چشمان خود استراحت داده و به جسمی در فاصله ۲۰ فوتی (حدود ۶ متر) خود نگاه کنید. بهتر است که به اجسامی سبز رنگ مانند گل و گیاه نگاه کنید.

و یا در یک توصیه ای دیگر دانشمندان، هنگام کار با موبایل خود به ازای هر ۴۵ دقیقه، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه از گوشی موبایل خود کاملا فاصله بگیرید.و به چشمان و گردن خود کمی استراحت بدهید.

مرتب پلک بزنید و همواره چشم های خود را با آب مرطوب نگه دارید

راههای مراقبت از چشم هنگام کار کردن با موبایل

مرتب پلک زدن (البته نه به شکل غیر متعارف) می تواند نقش بسزای در مرطوب نگاه داشتن چشم های شما هنگام کار با صفحه نمایش موبایل یا لپ تاپ داشته باشد.هنگام کار با موبایل به علت تابش نور زیاد چشمان شما خشک می شوند از این رو پلک زدن و یا مرطوب کردن آنها با آب می تواند بسیار کارساز باشد.

شدت روشنایی، کنتراست و سایز نوشته ها را اصلاح کنید

اگر موبایل شما همواره بر روی شدت روشنایی و کنتراست بالا و یا خیلی پایین تنظیم شده باشد در بلند مدت آثار بدی را برای شما به همراه خواهد داشت. به یاد داشته باشید که در محیط های تاریک و کم نور، استفاده از شدت روشنایی بالا و در محیط های پر نور، شدت روشنایی پایین برای چشمان شما مخرب خواهد بود.

از این رو استفاده از گزینه Auto-Brightness در تنظیمان موبایل خود و یا استفاده از نرم افزار های تنظیم کننده شدت روشنایی و کنتراست شدیدا توصیه می شود.

استفاده از سایز نوشته کوچک همچنین می تواند فشار زیادی را به چشمان شما وارد کند، زیرا شما هموراه مجبور هستید گوشی را به چشمان خود نزدیک تر کنید.پس با انتخاب سایز نوشته مناسب به چشمان خود کمتر فشار وارد کنید.

فاصله مناسب را رعایت کنید

راههای مراقبت از چشم هنگام کار کردن با موبایل 3

یکی از دلایل خستگی و فشار بر روی چشمان شما این است که گوشی را خیلی به چشمان خود نزدیک می کنید. ممکن است این یک عادت شده باشد که همیشه در فاصله ای خاص با گوشی موبایل خود کار کنید اما به فکر آثار مخرب تابش امواج موبایل و نور صفحه نمایش باشید.

همان طور که پیش تر گفته شد از سایز نوشته مناسب استفاده کرده و اگر شما می بایست هنگام مطالعه عینک بزنید پس درنگ نکنید!

استفاده از محافظ صفحه با قابلیت ضد خیره شدن

امروزه اکثر موبایل ها و تبلت ها با قابلیت ضد خیره شدن روانه بازار می شوند. اما بهتر است موقع حرید گلس صفحه نمایش (محافظ صفحه نمایش) از فروشنده بخواهید محافظ صفحه نمایش شما قابلیت ضد خیره شدن “Anti-Glare Screen Protector” را داشته باشد.

امیدوارم با انجام این راه کار های گفته شده در مراقبت از چشم هنگام کار کردن با موبایل، کمک خوبی در کم کردن آثار مخرب استفاده مداوم از موبایل بر روی چشمان شما کرده باشیم.

با وب سایت FaraTips همراه بمانید.

فیسبوک توییتر واتس اپ
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.