راه های جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ


امروز در فراتیپس بررسی می کنیم که چگونه می توانید از گرم شدن بیش از حد ( داغ شدن ) لپ تاپ خود جلوگیری کنید .

اما قبل از اینکه نکات و راه حل هایی را برای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ مطرح کنیم ادامه این مطلب را مطالعه نمایید . دستگاه های الکترونیک معمولا در دماهای حاد عملکرد درستی نخواهند داشت و اصطلاحا از کار خواهند افتاد .

در دماهای بالا LCD یا صفحه نمایش لپ تاپ ها ، تلفن های همراه و سایر دستگاه های الکترونیکی از کار می افتند .

به طور کلی لپ تاپ ها به نسبت سیستم های خانگی مقاومت بیشتری در برابر دما از خود نشان می دهند و طراحی آن ها به گونه ای است که به صورت نرمال در محدوده دما ۵۰ تا ۹۵ درجه کار کنند .

محل نگه داری لپ تاپ شما

هرگز لپ تاپ خود را در محیطی بسته و محصور در معرض دمای بسیار بالا و یا پایین برای مدت طولانی قرار ندهید مانند داخل اتومبیلی که در آفتاب پارک شده است . با این کار دستگاه شما هنگ کرده و ممکن است اطلاعات خود را از دست بدهید .

لپ تاپ در دمای اتاق

در صورتی که لپ تاپ شما در محیطی نامناسب قرار داشته چه سرد و چه گرم ، اجازه دهید تا برای مدت زمانی دمای آن به دمای اتاق برسد سپس اقدام به روشن کردن لپ تاپ خود نمایید .

محافظت از صفحه نمایش

یکی از بخش های اصلی که در لپ تاپ خود باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید LCD یا LED آن است . در صورت امکان از رسیدن گرما و سرما با این قسمت از لپ تاپ خود جلوگیری نمایید

روش های نامناسب سرد یا گرم کردن لپ تاپ

به هیچ عنوان از روش های غیر معمول برای تغییر دمای لپ تاپ خود استفاده نکنید . در این مورد بعضی از کاربران لپ تاپ سرد را در کنار بخاری یا سیستم های گرمایشی قرار می دهند و برخی لپ تاپ داغ شده را در محیط های سرمایشی مانند کولر و حتی یخچال ! قرار می دهند.

به یاد داشته باشید هرگز از لپ تاپ در محیط های خیلی گرم ، مرطوب و سرد ، هوای بارانی و … استفاده نکنید .

چطور از داغ شدن لپ تاپ جلوگیری کنیم ؟

با پیشرفت های که امروزه در صنعت کامپیوترها و لوازم دیجیتال ایجاد شده این دستگاه ها هر چه بیشتر در برابر دماهای بالا مقاوم می شوند اما این به این معنی نیست که شما می توانید بی رویه و در دمای بالا از آن استفاده نمایید .

نکات زیر را به منظور جلوگیری از افزایش دمای لپ تاپ خود به یاد داشته باشید :

  • از لپ تاپ های روی سطوح نرم و شکل پذیر استفاده نکنید . سطوحی مانند تخت خواب ، مبلمان و حتی روی پای خود !
  • همیشه دقت کنید که جلوی منافذ خروجی هوا در لپ تاپ خود را مسدود نکنید چرا که فن ها هوای گرم ایجاد شده توسط قطعات لپ تاپ را توسط این قسمت ها به بیرون هدایت می کنند .
  • لپ تاپ خود را قبل از قرار دادن در کیف آن ، کاملا خاموش نمایید حتی در حالت Sleep نیز در آن گرما ایجاد خواهد شد و به راحتی در فضای محدود کیف گرما گسترش خواهد یافت
  • دستگاه های دیگری که موجب ایجاد گرما خواهند شد را در کنار لپ تاپ خود قرار ندهید مانند پرینترها
  • هرگز لپ تاپ را در کیف و در اتومبیل و در معرض هوای گرم و نور مستقیم آفتاب قرار ندهید و در صورتی که این اتفاق رخ داد اجازه دهید تا به دمای نرمال بازگردد سپس از ان استفاده نمایید
  • به منظور تسریع در خنک سازی لپ تاپ می توانید از کول پد ، استند و فن زیر لپ تاپ خود استفاده نمایید.
فیسبوک توییتر واتس اپ
 

2 دیدگاه در “راه های جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ

مرسی از مطلب خوبتون

لب تاب من که هر کاریش می کنم بازم داغ می کنه !!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.