اگر ویندوز ۱۰ بالا نیامد چه کنیم؟


ممکن است موقع روشن کردن کامپیوتر خود با مشکل بالا نیامدن سیستم عامل ویندوز مواجه شده باشید. به اصطلاح ویندوز شما بوت نمی شود. صرف نظر از هر یک از مشکلات سخت افزاری و نمایش هشدارها در BIOS سیستم، اگر در مرحله اجرای ویندوز ۱۰ مشکل دارید، در این مطلب به کارهای که موقع بالا نیامدن ویندوز ۱۰ باید انجام دهیم می پردازیم.

ممکن است با انجام یک مورد یا چندین مورد به رفع اشکال خود پی ببردید. با ما در این مطلب همراه شوید.

اتصالات مادربورد را چک کنید

اگر با یک صفحه مشکی و یا صفحه ای بدون هیچ گونه علامت هشداری و یا تصویری مواجه شده اید، ابتدا نگاهی به اتصالات و کابل های متصل در مادربورد کامپیوتر خود بیاندازید.

در ابتدا می بایست هر یک از موارد زیر را بررسی کنید.

Memory/RAM

از اتصال و محکم بودن اتصال RAM در مادربورد مطمئن شوید.

Hard Drive سیستم عامل

از اتصالات کابل های SATA متصل به هارد دیسک و مادربورد سیستم خود اطمینان حاصل کنید.

PCI-E Cards

از اتصالات کابل های متصل به کارت گرافیک و یا PCI-Express های دیگر خود مطمئن شوید.

Startup ویندوز ۱۰ را تعمیر کنید

ویندوز ۷ و ۸ و ۱۰ مجهز به یک ابزار اسکن و تعمیر Startup می باشند. برای دسترسی به این قسمت شما می توانید با وارد کردن یک فلش یا دی وی دی نصب ویندوز ۱۰ از ابتدا سیستم خود را بوت کرده و در ابتدای بوت نصب ویندوز، گزینه Repair را فشار دهید.

سپس می بایست به مسیر زیر بروید.

Troubleshoot -> Advanced options

در پایان گزینه Startup Repair را فشار دهید. در این قسمت به صورت اتوماتیک اگر خطای وجود داشته باشد رفع شده و یکبار ویندوز ریستارت می شود.

از Safe Mode وراد شوید

گاهی اوقات ممکن است شما بخواهید از طریق Safe Mode وارد محیط ویندوز شده و با انجام برخی تغییرات به عنوان مثال: حذف یک درایور نا مناسب و یا پاک کردن یک نرم افزار مخرب که شما را بعد از نصب، قادر به ورود به ویندوز نیستید. بنابراین ممکن است با ورود به حالت Safe Mode و انجام کارهای مربوطه و یا حتی تهیه یک کپی از فایل های مهم خود ریکاوری ویندوز خود را میسر کنید.

شما می توانید با مطالعه مطلب زیر ویندوز خودر را به Safe Mode ببرید.

چگونه ویندوز ۱۰ را به Safe Mode ببریم ؟

رفع خطای MBR در ویندوز ۱۰

خطای Master boot record) MBR) یکی از خطاهای است که ممکن است در بدو ورود به ویندوز با آن مواجه شوید. روش رفع این خطا با اجرای دستورات در محیط قبل از نصب ویندوز میسر می باشد. شما پس از انجام برخی دستورات در Command Prompt به حل مشکل ارور MBR دست پیدا می کنید.

با مطالعه مطلب زیر می توانید خطای MBR در ویندوز ۱۰ را رفع نمایید.

رفع خطای MBR در ویندوز ۱۰

با ما در وب سایت FaraTips همراه باشید.

فیسبوک توییتر واتس اپ
 

2 دیدگاه در “اگر ویندوز ۱۰ بالا نیامد چه کنیم؟

با سلام خدمت شما لپتاپ من وسط کارم تنگ کرد مجبور شدن دکمه خاموش کردن رو چند ثانیه بگیرم که کلا خاموشه شه بعد وقتی روشن میشه بعد از علامت ویندوز رویه صفحه کلا ابی گیر میکنید لطفا راهنمایی کنید

سلام من چند وقت پیش یه برنامه روی کامپیوترم نصب کرد که بعد از اون دیگه کامپیوترم بوت نمیشه ریستور هم نمیشه میشه بدون پاک شدن برنامه هام دوباره ویندوز رو اجرا کنم ؟
لطفا راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.