آیا لپ تاپ باید همیشه به برق متصل باشد؟


اگر شما به صورت روزمره از لپ تاپ استفاده می کنید حتما به این فکر کرده اید که آیا لپ تاپ باید همواره به برق اتصال داشته باشد؟ و یا شاید فکر کنید که اگر همیشه لپ تاپ خود را به برق متصل کنید از عمر باتری آن کاسته می شود؟

برخی نیز باتری را از لپ تاپ خارج کرده و از آن بدون باتری استفاده می کنند. اما چند سالی است که دیگر همین خارج کردن باتری هم از لپ تاپ میسر نمی باشد!

برای پاسخ به این سوالات با فراتیپس همراه شوید.

آیا اتصال دائم شارژر لپ تاپ برای عمر باتری ضرر دارد؟

شاید همیشه از این طرف و آن طرف این را شنیده باشید که اگر باتری ۱۰۰% شد و شارژر به لپ تاپ متصل باشد باتری به مرور خراب می شود. خبر خوب این است که :

نگران نباشید این اتفاق هرگز نمی افتد!

شاید در گذشته این اتفاق می افتاد،اما در دوره کنونی لپ تاپ ها هوشمند تر شده و از شارژ کردن در زمان فول شارژ خودداری می کنند.به طور خلاصه باید بگویم که وقتی شارژ لپ تاپ ۱۰۰ در صد می شود،منبع کنترول تغذیه لپ تاپ شما عملیات شارژ را متوقف کرده و فقط از برق اصلی شارژر تامین نیرو می کند.

آیا عمر باتری لپ تاپ به مرور کم می شود؟

خب این امر در باتری های قابل شارژ طبیعی است.اگر شما همیشه باتری خود را فول شارژ ۱۰۰ درصد نگه دارید و از آن استفاده نکنید این اتقاق می افتد.توصیه می شود در ماه چندین با از باتری لپ تاپ خود استفاده کنید و اجازه دهید شارژ آن تخلیه و مجددا شارژ شود.

چه زمانی باتری لپ تاپ کم توان می شود؟

طی بررسی و تحقیق برخی از موسسه ها آمارهایی درباره این موضوع تهیه شده است.به عنوان مثال در شکل زیر عمر باتری لپ تاپ در صورت استفاده همیشه باتری در حالت ۱۰۰% و ۴۰% را توصیف کرده است.

آیا اتصال شارژر بعد از شارژ بودن برای عمر باتری ضرر دارد؟

البته این آمار تقریبی بوده ولی در اکثر مواقع اثبات شده است.این نشان می دهد که باید گاهی اوقات از باتری لپ تاپ به صورت دوره ای استفاده شود زیرا از عمر آن کاسته می شود.

نتیجه گیری

استفاده از لپ تاپ با شارژر متصل برای استفاده روزمره امری طبیعی است ، اما به یاد داشته باشد با مراقبت از لپ تاپ و باتری آن در دمای استاندارد محیط و استفاده از آن به صورت بدون شارژر در عمر باتری شما مفید می باشد.البته استفاده همیشه از باتری نیز توصیه نمی شود.

لطفا نظرات و تجربیات خود را در این زمینه برای ما در آخر این پست ارسال نمایید.

 

فیسبوک توییتر واتس اپ
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.