آموزش نمایش دمای CPU کامپیوتر در ویندوز ۷,۸,۱۰


یکی از مهمترین فاکتور های چک کردن سلامت قطعات داخلی کامپیوتر چه از نوع لپ تاپ یا دسکتاپ مشاهده و نمایش دمای CPU می باشد. دمای نرمال و طبیعی هر CPU بر اساس نوع قطعه و یا شرایط محیطی و یا پردازش های در حال استفاده از آن متغیر می باشد. مطلوب است دمای پایین و استاندارد CPU لپ تاپ و یا دسکتاپ به بهره بری و افزایش عمر آن کمک شایانی می کند.

داغ شدن بیش از حد CPU ممکن است به هنگ کردن، خاموش شدن ناگهانی و … منجر شود. از این رو بهتر است با چک کردن و مشاهده دمای CPU از سلامت فن خنک کننده و دمای استاندارد آن مطلع شوید.

نمایش دمای CPU لپ تاپ و کامپیوتر

یکی از ابزار های مفید و ساده و پیشنهاد ویژه ما برای نمایش دمای CPU لپ تاپ و کامپیوتر در ویندوز ۷,۸,۱۰ استفاده از نرم افزار Open Hardware Monitor می باشد.

برای دانلود این نرم افزار بر روی این لینک کلیک کنید.

بعد از دانلود و نصب نرم افزار با این صفحه زیر رو به رو می شوید. در اینجا اطلاعات دمای کلیه قطعات کامپیوتر به همراه اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما می گذارد.

برای نمایش دما در قسمت Temperatures مانند شکل زیر دمای لحظه ای CPU را به همراه کمترین و بیشترین حد دما نمایش می دهد. بر اساس نوع CPU و تعداد هسته های آن، شما آمار دمای لحظه ای هر یک را مشاهده می کنید.

بهترین دمای CPU لپ تاپ و دسکتاپ

بسته به شرکت سازنده CPU و نوع کاربری و محیط استفاده از آن متغییر می باشد. اما به طور کلی در شرایط که استفاده ای از سیستم عامل نمی شود و دمای محیط مطلوب باشد،به صورت تجربه شخصی و آمار و اطلاعات بدست آمده از سایت های معتبر جهان دمای مطلوب CPU در حالت بدون بی استفاده بین ۵۰ تا ۶۵ درجه سانتیگراد می باشد. از این رو ممکن است خرابی فن خنک کننده CPU و یا وجود گرد غبار در بخش CPU در تغییر دمای آن تاثییر گذار باشد.

بیشتر بخوانید:

جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ

آیا لپ تاپ باید همیشه به برق متصل باشد؟

فیسبوک توییتر واتس اپ
 

1 دیدگاه در “آموزش نمایش دمای CPU کامپیوتر در ویندوز ۷,۸,۱۰

ممنون بابت لینک نرم افزار فقط کاش مفصل تر توضیح می دادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.